Prva stran > O šoli > Oddelki > Matična šola 24/25

Glasbena šola Tolmin
Prešernova 4a
05/3811260, 031-383-438

Na matični šoli v šolskem letu 2024/25 poučuje 27 učiteljev, od katerih je 9 polno zaposlenih, 14 učiteljev je zaposlenih med 45 in 65 %, šest učiteljev poučuje krajši delovni čas.
Letos izvajamo pouk kar 19 različnih instrumentov in petje, skupinski pouk predšolske glasbene vzgoje, glasbene in plesne pripravnice, baleta, nauka o glasbi in solfeggia. Aktivne so komorne skupine in naši orkestri (harmonikarski, kitarski, mladinski pihalni, mlajši godalni orkester, naši učenci pa sodelujejo tudi v Pihalnem orkestru Tolmin).
Individualni pouk instrumenta na matični šoli obiskuje 86 učencev, skupinski pouk 111 učencev, od tega pouk plesa 17 učenk. 14 naših učencev sodeluje v mlajšem godalnem orkestru, 6 v harmonikarskem, 39 v Mladinskem pihalnem orkestru, 12 v kitarskem in 6 učencev v Pihalnem orkestru Tolmin.

V preteklem šolskem letu smo na matični šoli izvedli 14 razrednih nastopov, 33 šolskih, 11 javnih, na 32 nastopih so naši učenci sodelovali z drugimi ustanovami, 7 krat so se predstavili v okviru ZPGŠ (Zveze Primorskih glasbenih šol), Na vseh nastopih je igralo 1368 učencev. Izvedli smo dve delovni srečanji. Orkestri so nastopili 39 krat. Enajst učencev se je udeležilo državnih ter mednarodnih tekmovanj in doseglo zlate, srebrne, bronaste plakete in priznanje za udeležbo. Tekmovalce so pripravili Ana Souza Leban in Nika Hribar, Stojan Milinković ter Tiha Celinšek Kaličanin. S klavirsko spremljavo sta tekmovalce pospremili Ana Souza Leban in Katarina Menegatti. Za odlične uspehe iskreno ČESTITAMO!

Pripravili smo javne nastope:  Dan odprtih vrat, predstavitve instrumentov, Orkestrske večere, plesni predstavi Hrestač in Trnjulčica. Šolsko leto smo zaključili z nastopom absolventov, na katerem smo podelili diplome ob zaključku glasbenega šolanja in nagrade tekmovalcem. Nekateri učenci so se udeležili poletnih šol.

Tudi v tekočem šolskem letu se bodo naši učenci predstavljali na šolskih, razrednih, tematskih in javnih nastopih ter nastopih v sodelovanju z drugimi ustanovami. Uspešnejši učenci se bodo preizkusili na državnih in mednarodnih tekmovanjih.
Vabimo vas, da spremljate našo spletno stran.
Datum objave: 27. 9. 2024